Як знайти масштаб карти правило

Жарознижуючі засоби для дітей призначаються педіатром. Але бувають ситуації невідкладної допомоги при лихоманці, коли дитині потрібно дати ліки негайно. Тоді батьки беруть на себе відповідальність і застосовують жарознижуючі препарати. Що дозволено давати дітям грудного віку? Чим можна збити температуру у дітей старшого віку? Які ліки найбезпечніші?

Дана вікова категорія школярів (6 клас) для кращого засвоєння навчального матеріалу повинна бути максимально зацікавлена ​​і сконцентрована, що відмінно досягається при використанні відеоуроків. Пропонована розробка «Масштаб» витримує логіку викладу нового матеріалу, має чітку структуру, формули добре виділені, колірна гамма і розмір шрифту дозволяють впроваджувати її в хід уроку при використанні проектора або інтерактивної дошки. Отримані знання та вміння є одними з основних шкільних курсів географії та креслення.

Пояснення заголовком теми відбувається шляхом зображення на малюнку будинку з фотографії (рис. 1). Дана будівля має реальні розміри, відповідно до яких повинен бути зроблений малюнок. Природно, що учні не можуть виконати запропоноване завдання, оскільки реальні розміри (виражені в метрах) ніяк не можуть поміститися в розмір шкільного зошита. Для вирішення даної проблеми пропонується зменшити розміри в сто раз і, вже виходячи з знайдених довжини, висоти без даху і з дахом намалювати шуканий будинок.

Мал. 1

В даному випадку пропонується один метр реального розміру будинку «вкласти» в один сантиметр на малюнку. Оскільки повинна дотримуватися рівність величин, то один метр переводять в сантиметри і приходять до висновку, що отриманий будинок зображений щодо «1см: 100см». Таким чином учнів «підводять» до визначення, що відношення довжини відрізка на карті (малюнку) до довжини відповідного відрізка на місцевості називають масштабом карти (малюнка). Для наочності представленого визначення наводиться зображення карти міста Гагарін (рис. 2).


Мал. 2

Для відпрацювання отриманих знань і умінь пропонується вирішити задачу, в якій необхідно знайти відстань на карті між двома містами, якщо відомий реальний відстань і масштаб карти. По ходу вирішення даного завдання учні використовують раніше вивчений матеріал - складання, а також рішення пропорції (рис. 3).


Мал. 3

В кінці представленого видеоурока «Масштаб» учням пропонується відповісти на питання, які дозволяють оцінити рівень засвоєння нових знань і нових умінь по цій темі. Для того, щоб дати правильні відповіді, школярі повинні не тільки рефлекторно відтворювати визначення, але і показати, що вони дійсно усвідомили викладену тему - називати масштаб, якщо відомо, у скільки разів збільшений або зменшений креслення щодо реальних розмірів деталі (рис. 4).


Мал. 4

Оскільки видеоурок «Масштаб» проходить зрозумілою і доступною рівні, виклад навчального матеріалу логічно і послідовно, то він може бути успішно використаний не тільки під час класно-урочної пояснення даної теми, але і при самостійному або дистанційному навчанні школярами.

Мета уроку:

Виховувати працелюбність.

устаткування:

Хід уроку

Вчитель географії:(Слайди № 2 - 8)

Що таке план місцевості?

Що таке карта?

Що показує масштаб?

перекласти:

1: 2 000

1: 15 000 000

в 1 см - 30 км

в 1 см - 500 м

Який з масштабів крупніше?

1: 25

1: 300

1: 50 000

Учитель математики:

За слайду № 9даються відповіді на питання:

III. Вирішення задач.

Учитель математики:

Слайд № 10, 11.

Завдання № 1.

Відповідь: 63км

Слайди № 14, 15

Відповідь дайте у м².

Слайд № 16.

Завдання № 4 (вирішується за вчителем географії).

За фізичною картою Росії визначте реальне відстань між Москвою і

Санкт-Петербургом. М 1: 20000000

Відповідь: 3600км.

Слайд № 18.

Завдання № 6. Знайти відстань від Рязані до с. Константиново (батьківщина С.А.Есенина) через Рибне, якщо відстань по карті - 8см. М 1: 325000.

Рязань - Рибне - Константиново

на карті

на місцевості

325000см = 3,25км

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання: «Дидактичні матеріали з математики для 6 класу»,

А.С. Чесноков, К.І.Нешков, стор.16, № 183, 184, 185.

Учитель математики: Поплавська Марина Борисівна,

учитель географії: Гражданінова Олена Миколаївна

МБОУ «Середня загальноосвітня школа № 9 м Рязані.

EMBED Equation.3

EMBED Equation.3

EMBED Equation.3

EMBED Equation.3

EMBED Equation.3

_1389429671.unknown

_1393228514.unknown

_1393228582.unknown

_1393228879.unknown

_1393228298.unknown

_1389429762.unknown

_1388557084.unknown

_1389429655.unknown

_1388557063.unknown

План-конспект бінарного уроку

математика + географія «Масштаб»

Мета уроку:

Систематизувати і закріпити знання з теми "Масштаб".

Закріпити вміння розв'язувати задачі на знаходження відстаней на місцевості і на карті, знаючи масштаб карти.

Розвивати розумову діяльність учнів на уроці.

Розвивати пізнавальний інтерес учнів на основі міжпредметних зв'язків.

Виховувати працелюбність.

устаткування:

екран; мультимедійний проектор; політична карта світу, карта Росії;

у учнів атласи; презентація «Масштаб», виконана в Power Point 2003.

Хід уроку

I. Організаційна частина уроку.

Вчителі знайомлять учнів з темою уроку, цілями і завданнями уроку.

Повторення теоретичного матеріалу.

Вчитель географії:(Слайди № 2 - 8)

У звичайному житті і, особливо на уроках географії, історії ми користуємося різними зображеннями земної поверхні. Згадаймо, які існують способи зображення поверхні Землі. Це: фотографії, аерофотознімки, малюнки, плани місцевості, схеми, карти.

Що таке план місцевості?

Відповідь: План місцевості - це креслення невеликої ділянки земної поверхні на площині, в зменшеному вигляді, за допомогою умовних знаків.

Що таке карта?

Відповідь: Географічна карта - це зменшене зображення земної поверхні або її частин на площині за допомогою умовних знаків.

Які загальні ознаки цих двох способів зображення Землі?

Відповідь: зображення на площині, використання умовних знаків, зображення в зменшеному вигляді. Для того щоб зобразити великий або не дуже велику ділянку земної поверхні на карті або плані, необхідно знати - у скільки разів це зображення менше дійсного. Кожна карта містить вказівку на використаний при її складанні масштаб, що дозволяє її власнику судити про співвідношення між довжиною лінії на карті і довжиною відповідної їй лінії на місцевості.

Що показує масштаб?

Відповідь: Масштаб показує у скільки разів кожна лінія, нанесена на карту, зменшена по відношенню до її дійсним розмірам на місцевості.

Які види масштабів ми знаємо?

Відповідь: Іменований, чисельний і лінійний

(Разом з учителем в результаті фронтальної бесіди заповнюється таблиця на слайді)

Вирішуються завдання зі слайдів № 7, 8

перекласти:

Чисельний масштаб в іменований:

1: 2 000

1: 15 000 000

Іменований масштаб в чисельний:

в 1 см - 30 км

в 1 см - 500 м

Який з масштабів крупніше?

1: 25

1: 300

1: 50 000

Учитель математики:

Масштаб і його види розглядаються, вивчаються на уроках географії.

Чому ж в підручнику математики запропонована така тема?

Відповідь: Масштаб - це відношення. А ставлення - одне з понять математики.

За слайду № 9даються відповіді на питання:

1. Що називають ставленням двох чисел?

Відповідь: ставленням двох чисел називають їх приватна

2. Що показує відношення двох чисел?

Відповідь: Ставлення двох чисел показує, у скільки разів перше число більше другого, або яку частину перше число складає від другого.

3. Як інакше можна записати відношення 1: 100 і що воно показує?

Відповідь: воно показує, що перше число складає частину від другого числа або що перше число в 100 разів менше, ніж друге.

4. Що показує відношення 1000: 1?

Відповідь: Це відношення показує, що перше число в 1000 разів більше другого.

5. Як знайти відношення 400 м до 8 см?

Відповідь: Треба висловити величини в одній і тій же одиниці виміру.

6. Виразіть в см: 650 м; 5 км;

(Відповідь: 650 м = 65 000 см; 8 км = 800 000 см)

III. Вирішення задач.

Учитель математики: Рішення задач записується на дошці і в зошитах з обговоренням.

Слайд № 10, 11.

Завдання № 1.

Довжина дороги між містами 2400 км. Якої довжини вийде лінія, яка зображує

цю магістраль на карті, зробленої в масштабі:

а) 1: 100 000 000; б) 1: 200 000 000?

Відповідь: 63км

Слайди № 14, 15

Обчисліть площу квартири, якщо сторона однієї клітини плану дорівнює 1 см.

Відповідь дайте у м².

на плані

на місцевості

ПЕРЕПЕЛИЦЯ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА Учитель математики та інформатики Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад Богородицька середня загальноосвітня школа № 20 2012-2014 навчальний рік

Урок математики 6 клас

Тема: «Масштаб»

цілі:

1.Організовать діяльність учнів для закріплення поняття «масштаб», рішення задач за допомогою пропорції. Розглянути зв'язок математики з географією і різними галузями життя. 2. Сприяти розвитку пам'яті, обчислювальних навичок, логічного мислення, загальнонавчальних навичок, математично грамотної мови, вміння порівнювати і узагальнювати. 3. Допомагати учням виховувати працелюбність, вміння спілкуватися, акуратність. Типи уроку:Удосконалення знань, умінь, навичок при вирішенні завдань з використанням масштабу. Методи навчання:Наочний, практичний, словесний. форми:Общеклассной, групова, парна, диференційована. Хід уроку.

    Організаційний момент відсутні.
Добрий день друзі! Я рада зустрічі з вами! Хотіла оголосити тему уроку, але всі букви розсипалися, допоможіть зібрати: « ТАБШМАС »(Масштаб) Наш урок - «Подорож по карті» Мета уроку:(Формулюють учні). Закріпити поняття масштабу карти, навчитися вирішувати завдання за допомогою пропорції при заданому масштабі, встановити зв'язок математики з іншими предметами.
    Актуалізація опорних знань.
Щоб не помилитися при вирішенні завдань ви повинні швидко і без помилково виконати дії, обчислювати. На столі лежать завдання для швидкого рахунку. Учні працюють максимум дві хвилини. Потім виконують самоперевірку, зіставляючи свої рішення з рішеннями на дошці. (На зворотному боці дошки). Оцінюють за критеріями: 9-10 завдань - «5» 8 завдань - «4» 6 -7 завдань - «3» Щоб вирушати в подорож по карті потрібно мати деякі спеціальні знання, наприклад, масштаб. Де ви зустрічалися з поняттям «масштаб»? (На уроках географії види і позначення і по таблиці.) Що таке масштаб? (Відношення довжини відрізка на карті до довжини відповідного відрізка на місцевості називають масштабом карти.)
Масштаб (німецький tab-мера, stab-палиця) При вирішенні завдань не забувайте про правильне її оформленні.

завдання:

На карті - 10см. Місцевість -? См. Масштаб - 1: 500000 Рішення:Нехай Х см - довжина відрізка на місцевості, тоді складемо рівняння: 10: Х = 1: 500000 Тоді, Х = 10 500000 = 5000000 5000000 см = 50 км Відповідь: 50 км довжина відрізка на місцевості. 3. Навчальний етап. 1. Робота з картою (усно) Розглянемо 3 карти Москви. (Атлас 6 класу, сторінка 25) Спробуйте пояснити схожість і відмінність карт. (Подібність в тому, що карти однієї і тієї ж території, відмінність: зроблена в різних масштабах.) Висновок: зі зменшенням масштабу карти - збільшується площа зображеної території (1: 1000000 зменшується) 2.Следіть карта, яку ми розглянемо - це карта Росії (стор.17). Кожному ряду пропонується завдання. У працюючих у дошки є прверяется з відповідного ряду. 1 ряд.Знайти відстань від Ставрополя до Краснодара. Використовуйте всі дані карти. На карті - 1,2 см на місцевості -? см Масштаб - 1: 20000000 Рішення:Нехай Х см довжина відрізка на місцевості, тоді складемо рівняння: 1,2: Х = 1: 20000000 Х = 1,2 20000000 Х = 24000000 24000000 см = 240 км Відповідь: 240 км відстань від Ставрополя до Краснодара. 2 ряд.Працюють не відкриваючи атласу. Відомо, що відстань від Ставрополя до Москви 1240 км. Покажіть відрізок-відстань, застосуєте масштаб 1: 20000000. Порівняйте з відрізком на карті. На карті -? см На місцевості - 1240 км = 124000000 см Масштаб -1: 20000000 Рішення:Нехай Х см довжина на карті, тоді складемо рівняння: Х: 124000000 = 1: 20000000 Х = 124000000: 20000000 Х = 6,2 6,2 см Відповідь: 6,2 см довжина відрізка на місцевості. 3 рядОтримують карти, на яких немає масштабу. Відрізку на карті, довжина якого 3,6 см відповідає відстані на місцевості 720 км. Яке відстань між м Ставрополем і м Ростовом, якщо на карті відстань між ними 1,6 см.
На карті 3,6см 1,6 см на місцевості 720 км = 72 млн см? см Масштаб? . Рішення: 1.Найдём масштаб карти 3,6 36 1 72000000 720000000 20000000 2.Пусть Х см довжина відрізка на місцевості, тоді складемо рівняння: 1,6 1 Х 20000000 Х = 32000000 32000000 см = 320 км Відповідь: 320 км відстань між Ставрополем і Ростовом . 4.ФізкульмінуткаХлопці ми з вами активно працювали, трохи відпочинемо. Буратіно потягнувся Раз нагнувся, два нагнувся Руки в сторону розвів Ключик видно не знайшов, Щоб ключик нам дістати На носочки треба встати 5. Недарма ми зайнялися размінкой.Подніміте руку ті, хто захоплюється спортом. Яке велика подія нас очікує? (Зимові Олімпійські ігри). Де вони будуть проходити? (Італія, Турин) .Давайте обчислимо довжину шляху Олімпійського вогню, якби він рухався по найкоротшому шляху. На карті - 21см На місцевості -? см Масштаб - 1: 6000000 Рішення:Х 6000000
Х = 21 6000000 Х = 126000000 126000000 см = 1260 км Відповідь 1260 км довжина шляху проходження олімпійського вогню. 6.Ітог уроку.Підіб'ємо підсумок уроку: чи досягли ми мети уроку? Так ми навчилися вирішувати завдання з використанням масштабу і пропорції. показали хороші знання. Виставляю позначки. Домашнє завдання зажадає розвитку ваших творчих здібностей, А також допомоги ваших батьків. Скласти план вашого будинку в масштабі 1: 100(Підказкою вам послужить № 808). 7. Додаткове завдання (при наявності часу) 1 .Бактерія має довжину 0,04 мм. Художники її зобразили в масштабі 1000: 1 Яка довжина бактерії на малюнку? 0,04 1000 = 40 мм = 4 см. Відповідь: 4см довжина бактерії на малюнку. 2.Карта автомобільних доріг для чого? (Знати кілометраж, кількість бензину на певну ділянку шляху.
Підтримайте проект - поділіться посиланням, спасибі!
Читайте також
Сбебранк (він же Ощадбанк) Сбебранк (він же Ощадбанк) Рішення проблем з ліцензією у Autocad Чи не запускається autocad windows 7 Рішення проблем з ліцензією у Autocad Чи не запускається autocad windows 7 Інструкція з використання PIN коду КріптоПро, під час підписання кількох документів - Інструкції - АТ Інструкція з використання PIN коду КріптоПро, під час підписання кількох документів - Інструкції - АТ "ПЕК-Торг"